Ewa BagłajMichael Jackson. Księżycowym krokiem do gwiazd Wydawnictwo Hartigrama

Kod produktu: 9788362185337
Gdyby legendarny Król Popu mógł zostać twoim mentorem, który na własnym przykładzie pokazuje, jak osiągać wymarzone cele, o co chciałbyś go zapytać?

Jak wykorzystywał swój czas? Co robił, żeby stać się mistrzem w dziedzinach, które go interesowały? Jak pomagał szczęściu i talentowi? W jaki sposób znajdował szanse tam, gdzie nikt ich nie dostrzegał? I jak zmieniał przeciwności losu w atuty?

Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w tej książce, która jest połączeniem biografii oraz poradnika motywacyjnego, i opiera się na analizie wiarygodnych źródeł. Michael Jackson dał milionom ludzi wyjątkową muzykę i taniec zwany „księżycowym chodem”, a wielu zawdzięcza mu również inspirację i energię, która przeobraziła ich życie. Po lekturze zobaczysz przetarty przez niego szlak, który ułatwi ci drogę do twoich własnych gwiazd.

To opowieść o pasji i pracy, miłości i cierpieniu, niezwykłej filozofii życia i walce o to, co się liczy najbardziej. Nowatorskie ujęcie tematu skupia się na trzech aspektach osobowości jednego z najbardziej utalentowanych artystów XX wieku. To: szczególny rodzaj umysłu, sfera emocjonalna i duchowa oraz relacje społeczne. Daje też nowe spojrzenie na kontrowersje i oskarżenia, które mu towarzyszyły.


Wierzę w siłę marzeń
i w zdolność człowieka
do wcielania ich w czyn.

Michael Jackson, Moonwalk
Wierzcie w siebie.
Będziecie tylko tym, kim chcecie być.

Michael Jackson

Przez całe życie szukał praktyków, by móc przypatrywać się z bliska temu, co robią. Starał się też poznawać sylwetki nieżyjących mistrzów: Disneya, Chaplina czy Michała Anioła. Inspirował się najwspanialszymi artystami wszechczasów, bo sam, „nawet gdy miał ledwie dziewięć lat, żarliwie pragnął zostać największą gwiazdą świata”, jak wspomina Berry Gordy (…).
„Chciał ciężko pracować i robić wszystko, by zostać tym, kim się faktycznie stał – niekwestionowanym Królem Popu całego świata”.
(fragment książki)MJ_dedykacjaMichael Jackson (1958–2009) – amerykański piosenkarz, tancerz, kompozytor, autor tekstów, ze względu na wszechstronne i wybitne osiągnięcia w branży muzycznej nazywany Królem Popu i człowiekiem renesansu naszych czasów. Twórca albumów takich jak epokowy Thriller, Bad, Dangerous, HIStory, Invincible.
Laureat rekordowej liczby nagród, filantrop, znany z posiadłości Neverland i licznych ekstrawagancji. Wywarł ogromny wpływ na kulturę masową, inspirując rzesze artystów i przełamując wiele stereotypów, w tym uprzedzenia rasowe.

Ewa Bagłaj – autorka powieści oraz książek biograficznych, dziennikarka. Należy do pokolenia, które wychowało się na muzyce Michaela Jacksona, w okresie największych sukcesów tego artysty. W najnowszej publikacji odkrywa sekrety kreatywności Króla Popu i przekonuje, że każdy może skorzystać z jego doświadczeń, aby rozwinąć swój potencjał, bez względu na to, czym się zajmuje.