Mary HollandEpidemia szczepień. Jak korporacyjna chciwość, zakłamana nauka i represyjna władza zagrażają prawom człowieka, naszemu zdrowiu i dzieciom Wydawnictwo Hartigrama

Kod produktu: 237044

Niemal wszyscy Amerykanie otrzymują szczepionki. Znajdujące się pod egidą rządu federalnego Centrum Kontroli Chorób (CDC) zaleca obecnie 70 dawek szesnastu różnych szczepionek, które podawane są począwszy od urodzenia, aż do 18. roku życia, a wszystkie 50 stanów nakazuje przyjęcie od 30 do 45 dawek szczepień jako warunek przyjęcia do przedszkola i szkoły. Ich liczba rośnie z roku na rok. Gdzie jest granica? A może już została przekroczona?

Urzędnicy publicznej służby zdrowia twierdzą, że szczepionki są bezpieczne i skuteczne, lecz prawda jest o wiele bardziej skomplikowana. Szczepienie to poważna interwencja medyczna, która zawsze niesie ze sobą potencjalną możliwość spowodowania znacznego uszczerbku na zdrowiu, a nawet śmierci, a nie tylko uniknięcia danej choroby. Przymus szczepień pozbawia ludzi wolnego, świadomego wyboru – cechy charakterystycznej dla etycznej medycyny. Sondaże świadczą, że wśród Amerykanów rosną obawy co do bezpieczeństwa szczepień. Masowo popierają również prawo do dokonywania wolnych i świadomych wyborów w sferze zdrowia. Książka Epidemia szczepień to istotny głos w ważnej dyskusji, która toczy się w temacie indywidualnych i rodzicielskich wyborów w sferze szczepień w USA i na całym świecie.

Louise Kuo Habakus i Mary Holland poruszają szeroki zakres kontrowersyjnych tematów związanych ze szczepieniami:
- Prawa człowieka do wyborów w sferze szczepień
- Problemy etyczne i konstytucyjność prawa związanego ze szczepieniami
- Osobiste historie rodziców, dzieci i żołnierzy, którzy ucierpieli na skutek powikłań poszczepiennych
- Badania naukowe związane z bezpieczeństwem szczepień i medycyną opartą na dowodach
- Skandaliczne konflikty interesów w amerykańskim programie szczepień, który wpływa na inne kraje
- Co powinni zrobić rodzice: przegląd ośmiu poradników na temat szczepień, które obejmują szeroki zakres wiedzy
- Prawdziwa historia doktora Wakefielda

- ,,Istnieją pytania o bezpieczeństwo szczepionek, na które nie ma odpowiedzi... Nikomu nie powinno się grozić za pragnienie zdobycia tej wiedzy".
dr prof. Bernardine Healy, była dyrektor amerykańskich Narodowych Instytutów Zdrowia (NIH), była prezes Amerykańskiego Czerwonego Krzyża i znana komentatorka tematów medycznych w U.S. News&World Report

- ,,Epidemia szczepień obnaża gorzką prawdę o przymusie szczepień. Dobrowolna, świadoma zgoda jest nie tylko prawem człowieka, lecz również niezbędnym mechanizmem rynkowym, który zapewnia, że wysoki popyt dotyczy jedynie ponadprzeciętnych, niezbędnych produktów w odpowiedniej cenie. Szczepionki są obowiązkowe właśnie dlatego, że nie spełniają żadnego z tych kryteriów".
Marguerite Willner, była wiceprzewodnicząca Komisji Doradczej ds. Szczepień Dziecięcych

,,Jako członek kongresu usilnie naciskałem na stworzenie bezpieczniejszego programu szczepień dziecięcych. Niniejsza książka podnosi wiele ważnych kwestii, które wymagają dyskusji. To ważny temat i pozycja ta powinna odegrać w nim znaczącą rolę".
Dave Weldon, praktykujący lekarz medycyny i były amerykański kongresmen w latach 1995–2009

- ,,Epidemia szczepień to pojawiające się we właściwym czasie przypomnienie, że tak samo jak Wall Street układa się z rządem dla własnej korzyści, co dzieje się kosztem klasy średniej i pracującej, tak samo przemysł ochrony zdrowia spiskuje z rządem dla własnego zysku".
Marc Faber, członek okrągłego stołu magazynu Barron, międzynarodowy strateg inwestycyjny, autor analiz giełdowych Gloom, Boom and Doom Report

- Bazując na moim doświadczeniu w zakresie programów szczepień w siłach zbrojnych USA, silnie wierzę, że musimy zająć się problemem konfliktu interesów, który ma obecnie miejsce w naszym narodowym programie szczepień".
Felix M. Grieder, emerytowany podpułkownik sił lotniczych USA, Baza Lotnicza Dover, Delaware

O autorkach:

Louise-Kuo-HabakusLouise Kuo Habakus jest dyrektorem wykonawczym i współ­założycielką Centrum Ochrony Dóbr Osobistych (ang. Center for Personal Rights). Jest także dyrektorem wykonawczym Fundacji Wolność Zdrowia (ang. Freedom of Health Foundation).  Louise była także dyrektorem zarządzającym firmy Putnam Investments, wiceprezesem przedsiębiorstwa Prudential Financial oraz konsultantką spółki Bain & Company. Uzyskała stopień naukowy na kierunku stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Stanford, kończąc studia z wyróżnieniem Phi Beta Kappa. W swojej pracy działaczki na rzecz praw człowieka często wykłada i pisze artykuły, wystąpiła także w wielu mediach, w tym ABC World News Tonight, Fox & Friends i The New York Times.MaryHollandMary Holland 
jest pracownikiem naukowym w Instytucie Prawa Uniwersytetu Nowojorskiego. Autorka i redaktorka książek i artykułów na temat praw człowieka i prawa. Pracowała dla sędziego federalnego, w Komisji Prawników ds. Praw Człowieka (ang. Lawyers Committee for Human Rights) i w czołowych amerykańskich kancelariach prawnych. Zeznawała przed Kongresem, składała opinie amicus curiæ i brała udział w programach telewizyjnych stacji Court TV, Fox, CBS i NBC. Ukończyła Harvard College i uzyskała stopnie naukowe na Uniwersytecie Columbia. Jest członkiem zarządu Centrum Elizabeth Bert ds. Prawa i Autyzmu (ang. Center for Personal Rights and the Elizabeth Birt Center for Autism Law and Advocacy, w skrócie EBCALA). 

Centrum Ochrony Dóbr Osobistych (CPR) to bezpartyjna organizacja non-profit, działająca na rzecz zachowania i obrony prawa człowieka do wyboru w sprawie szczepień.


Więcej informacji: prawdaoszczepionkach.hartigrama.pl

Kupujący ten produkt kupili także