Iwan NieumywakinGrzyb herbaciany. Naturalny uzdrowiciel Wydawnictwo Hartigrama

Kod produktu: GRZYBHERB
22.00
Ilość: szt.
Format::138 x 200 mm
Ilość stron::146
Oprawa::miękka klejona
ISBN::978-83-62185-29-0
Tytuł oryginału::Чайный гриб — природный целитель. Мифы и реальность
Język oryginału::rosyjski
Tłumaczenie::Marcin Pracki
Rok wydania w Polsce::2018
Rok wydania oryginału::2015
Udostępnij:
Książka autora bestsellera „Woda utleniona na straży zdrowia”.

Tym razem Iwan Nieumywakin opowiada o prozdrowotnych właściwościach grzyba herba­cianego, znanego również pod nazwą KOMBUCHA.
Tak naprawdę nie jest to pojedynczy organizm, lecz unikalny zestaw żyjących w symbiozie grzybów drożdżowych i bakterii kwasu octowego. W wyniku dwóch procesów fermentacji otrzymujemy przyjemny w smaku, orzeźwiający i zdrowy napój. Stanowi on źródło wielu cennych enzymów i witamin, będących produktami przemiany materii mikroskopijnych mieszkańców kolonii. Co więcej, w wyciągu obecne są substancje antybiotyczne, które działają zabójczo nawet na gronkowca złocistego, dur brzuszny, pneumokoki, czerwonkę i krztusiec, co potwierdzono we wschodnich instytutach naukowych.

Kombucha znana jest od starożytności i występuje pod wieloma nazwami. Pierwsze wzmianki o niej pojawiły się w chińskich zapiskach z V w. n.e. Już wtedy służyła zdrowiu cesarzy Chin. Grzybek wyjęty z roztworu przypomina meduzę, stąd jego naukowa nazwa – meduzomyceta. Analogicznie wytwarzany przez niego naturalny antybiotyk nazwano meduzyną.

Dodaj własną opinię

Ocena:
Ocena: 0.00 (0 głosów)
Opinia:
Podpis:
Pasujące do
Kupujący ten produkt kupili także
  • Książka, a zarazem podręcznik jogi hormonalnej nie jest jeszcze jedną książką o jodze na rynku polskim. Joga hormonalna jest nową gałęzią jogi opracowaną przez słynną joginię brazylijską – Dinhę Rodriguez. Rodzaj jogi przedłożony w tej książce przezn...
    43.35
  • Fascynująca książka, zawierająca praktyczne i fachowe informacje o zastosowaniach wewnętrznych wody utlenionej.
    33.00 23.40
  • Wielką zaletą tej metody jest szybkie i skuteczne działanie punktów umiejscowionych na rękach, które stanowią ,,miniatury" całego ciała i umożliwiają natychmiastowe oddziaływanie na poszczególne jego części, dzięki czemu ,,apteczkę pierwszej pomocy" ...
    19.00