Iwan NieumywakinGrzyb herbaciany. Naturalny uzdrowiciel Wydawnictwo Hartigrama

Kod produktu: GRZYBHERB
Format::138 x 200 mm
Ilość stron::146
Oprawa::miękka klejona
ISBN::978-83-62185-29-0
Tytuł oryginału::Чайный гриб — природный целитель. Мифы и реальность
Język oryginału::rosyjski
Tłumaczenie::Marcin Pracki
Rok wydania w Polsce::2018
Rok wydania oryginału::2015
Książka autora bestsellera „Woda utleniona na straży zdrowia”.

Tym razem Iwan Nieumywakin opowiada o prozdrowotnych właściwościach grzyba herba­cianego, znanego również pod nazwą KOMBUCHA.
Tak naprawdę nie jest to pojedynczy organizm, lecz unikalny zestaw żyjących w symbiozie grzybów drożdżowych i bakterii kwasu octowego. W wyniku dwóch procesów fermentacji otrzymujemy przyjemny w smaku, orzeźwiający i zdrowy napój. Stanowi on źródło wielu cennych enzymów i witamin, będących produktami przemiany materii mikroskopijnych mieszkańców kolonii. Co więcej, w wyciągu obecne są substancje antybiotyczne, które działają zabójczo nawet na gronkowca złocistego, dur brzuszny, pneumokoki, czerwonkę i krztusiec, co potwierdzono we wschodnich instytutach naukowych.

Kombucha znana jest od starożytności i występuje pod wieloma nazwami. Pierwsze wzmianki o niej pojawiły się w chińskich zapiskach z V w. n.e. Już wtedy służyła zdrowiu cesarzy Chin. Grzybek wyjęty z roztworu przypomina meduzę, stąd jego naukowa nazwa – meduzomyceta. Analogicznie wytwarzany przez niego naturalny antybiotyk nazwano meduzyną.
Pasujące do
Kupujący ten produkt kupili także